Smog – wróg naszej skóry już nie tylko zimą

Przebywanie w mieście eksponuje naszą skórę na zanieczyszczenie, przez co pogarsza się jej stan. Od długiego już czasu monitorowane są stężenia pyłów w dużych miastach w Polsce i wszystkie wskazują na istotne przekroczenia norm zwłaszcza w okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny. A to dla naszej skóry prawdziwe wyzwanie.

Osłabiona trudnymi warunkami atmosferycznymi skóra łatwiej ulega podrażnieniom, a „zalegający” na jej powierzchni smog, wywołujący stres oksydacyjny pogłębia stany zapalne i znacząco przyspiesza procesy starzenia. Związane jest to z działaniem substancji chemicznych, których mnogość i wysokie stężenie w otaczającym nas powietrzu, powoduje ich zaleganie na naskórku, generuje znaczną ilość wolnych rodników i upośledza zdolność regeneracji.

Podstawową zasadą pielęgnacji jest zastosowanie odpowiedniego kremu, który będzie pełnił rolę ochronnego płaszcza, zapobiegnie nadmiernemu odwodnieniu i ochroni przed smogiem. Warto sięgać po wyspecjalizowane produkty zawierające mieszaninę substancji natłuszczających, wzmacniających naskórek, substancji posiadających zdolność wychwytywania i neutralizowania toksycznych cząstek chemicznych pochodzących ze smogu oraz filtrów chroniących skórę przed promieniowaniem.

Pollution Defender Youth Activator Oxy Cream Krem Ochronny Przed Zanieczyszczeniami

Pollution Defender Youth Activator Oxy Cream Krem Ochronny Przed Zanieczyszczeniami 50 ml by Germaine de Capuccini

Germaine de Capuccini stworzyła linię EXCEL THERAPY O2, który zawiera mieszaninę kompatybilnych z naskórkiem polisacharydów stanowiąc fizyczną barierę dla cząstek PM 2,5. Ponadto pełni rolę filtra chroniącego skórę przed promieniowaniem emitowanym przez komputery, smartfony czy tablety ( niebieskie światło widzialne – HEV). Produkty tej linii posiadają także w swym składzie wysokiej mocy antyoksydanty oraz nowoczesny składnik – cytokiny, usprawniające komunikację międzykomórkową i wzmacniające procesy regeneracyjne. Dodatkowym atutem tych produktów jest także biotechnologiczny składnik Life Cytogen – tlen zamknięty w specjalnych kapsułkach, które transportują go do wnętrza komórek. Kapsułki zbudowane są z ceramidów które uzupełniają braki lipidów w cemencie międzykomórkowym, co jest niewątpliwą zaletą gdyż ułatwia zregenerować naskórek po zimie.

1St Essence-Defences Activator Serum Energetyzująco Ochronne Antipolution 30 ml by Germaine de Capuccini
1St Essence-Defences Activator Serum Energetyzująco Ochronne Antipolution 30 ml