RETINOL – 10 MITÓW

RETINOL – witamina A w czystej postaci, to jeden z niewielu składników w kosmetykach, którego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania zostało rzeczywiście udowodnione! Dlaczego więc mamy obawy przed zastosowaniem kosmetyków z RETINOLEM? Dziś obalimy 10 MITÓW!

1. Kosmetyki z retinolem są przeznaczone dla skóry dojrzałej

MIT!!! Faktycznie spektakularne efekty obserwują osoby z widocznymi już zmarszczkami. Warto jednak sięgnąć po kosmetyki z retinolem gdy tylko zauważysz pierwsze objawy starzenia – wtedy zachowasz młodość na dłużej i natychmiast pozbędziesz się pierwszych zmarszczek. Możesz również działać prewencyjnie i stosować kremy z witaminą A profilaktycznie, natomiast młoda skóra bez niedoskonałości raczej nie potrzebuje dodatkowej ilości retinolu.

2. Kosmetyki z retinolem uczulają

MIT!!! Jest bardzo mała liczba osób, które są uczulone na retinol. Po bezpośredniej aplikacji produktów z retinolem możemy czuć delikatne pieczenie i mrowienie, co błędnie interpretowane jest jako uczulenie na retinol. Natomiast jest to całkowicie normalny objaw, który ustępuje po chwili. Nie przerywajmy zatem terapii. Możemy zmniejszyć częstotliwość stosowania do dwóch – trzech razy w tygodniu, na noc albo zmniejszyć stężenie. Dopiero takie objawy jak: zaczerwieniona, swędząca skóra, które nie mijają po kilku dniach sugerują reakcję alergiczną. Wtedy należy odstawić stosowanie produktu z retinolem i wykonać kolejną próbę w niewidocznym miejscu za kilka dni.

3. Retinolu nie powinny stosować osoby ze skórą wrażliwą

MIT!!! Skóra wrażliwa nie jest przeciwwskazaniem do stosowania produktów z retinolem. Wręcz przeciwnie – retinol jest wręcz zalecany nawet dla skóry wrażliwej, reaktywnej, z trądzikiem różowatym i rumieniem. Produkty z retinolem są idealne również w terapii łączonej na tego typu problemy skórne. Faktem jest, że w przypadku skóry wrażliwej czy delikatnej wystarczy krem o słabszym stężeniu retinolu np. 0,25%. Ewentualnie dopiero po jakimś czasie możemy zwiększyć stężenie do 0,5% ale niewykluczone jest, że już krem o stężeniu 0,25% może być bardzo skuteczny. Możemy również sięgnąć po najnowsze odkrycie dermokosmetyki – serię RETIAGE marki Sesderma, która dzięki połączeniu trzech retinoidów zamkniętych w pęcherzykach lipidowych, zapewnia ciągłe uwalnianie składników czynnych i badania laboratoryjne potwierdzają, że nie powoduje żadnych podrażnień.

4. Produktów z retinolem nie można stosować latem

MIT!!! Produkty z retinolem można stosować przez cały rok, nawet latem. Formuły dobrych kosmetyków z retinolem zostały tak opracowane, aby nie podrażniały pod wpływem słońca. Zostało udowodnione, że retinol nie działa fotouczulająco! Wręcz przeciwnie – latem i zimą retinol jest szczególnie potrzebny skórze przy naprawie uszkodzeń spowodowanych działaniem promieniowania słonecznego.

Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem SPF50 przez cały rok, szczególnie podczas terapii retinoidami.

5. KosmetykI z retinolem wysuSZAJĄ SKÓRĘ

MIT!!! W początkowej fazie stosowania kosmetyków z retinolem możemy zauważać przejściowe przesuszenie naskórka czy też delikatne jego złuszczanie. Jest to bardzo korzystny efekt – pozbywamy się zniszczonej i zrogowaciałej warstwy naskórka. Dlatego jednocześnie używaj łagodnych kosmetyków nawilżających np. serum z kwasem hialuronowym. Natomiast z czasem, retinol poprawia nawilżenie skóry, ponieważ stymuluje produkcję własnego kwasu hialuronowego.

6. Produktów z retinolem nie powinno stosować się codziennie

MIT!!! Nie należy się obawiać, że skóra się rozleniwi. Obalamy ten mit! Kosmetyki z retinolem przeznaczone są właśnie do codziennej pielęgnacji. Natomiast jeżeli delikatne pieczenie po zastosowaniu preparatu z retinolem jest dla Ciebie uciążliwe, wystarczy aplikować je np. dwa – trzy razy w tygodniu na noc i rozpocząć od produktów o niższym stężeniem retinolu np. 0,25%. Co najwyżej trzeba będzie trochę dłużej poczekać na efekty kuracji. Produkty z retinolem należy niewątpliwie stosować regularnie!

7. Nie ma dowodów, że retinol działa

MIT!!! Retinol to jeden z niewielu składników aktywnych w kosmetykach, których odmładzające działanie na skórę zostało rzeczywiście udowodnione! Efekty przeciwzmarszczkowe pojawiają się po kilkumiesięcznym stosowaniu, ale pierwsze zmiany – wygładzenie skóry, blask i promienność cery zauważamy już po kilku zastosowaniach. To dlatego, że retinol ma lekkie działanie złuszczające i normalizujące. Zniszczona i zrogowaciała warstwa naskórka zostaje zredukowana i naskórek staje się bardziej spoisty. Bez retinolu nie można mówić o profilaktyce i skuteczności terapii przeciwzmarszczkowych!

8. Retinol działa tylko na zmarszczki

MIT!!! Nie ma bardziej wszechstronnego składnika niż retinol! Dzięki temu produkty z retinolem można stosować na zmarszczki, cerę trądzikową, z trądzikiem różowatym i rumieniem, szarą, zmęczoną skórę wymagającej wyrównania kolorytu. Retinol jest doskonały do stosowania miejscowo na niedoskonałości skóry – zmiany trądzikowe, przebarwienia, blizny, ale również jest niezastąpiony w terapiach na ciało – rozstępy czy cellulit!

9. Kosmetyki z retinolem nie są trwałe

MIT!!! To fakt, że retinol się utlenia dlatego należy zainwestować w produkty z retinolem najlepszych firm dermokosmetycznych np. Sesderma, iS CLINICAL, Biodroga czy Louis Widmer. Produkty tych firm mają specjalne opakowania, które zapobiegają utlenianiu retinolu. Dodatkowo formuły produktów komponowane są tak, aby substancje aktywne np. właśnie retinol, działały maksymalnie skutecznie i nie ulegały rozkładowi po dodaniu go do kosmetyku.

10. Nie należy aplikować retinoidów pod oczy

MIT!!! Nie tylko można, ale powinno się stosować kremy z retinolem na okolice oczu. Skóra wokół oczu jest cieńsza i dzięki temu efekty są szybciej widoczne. Tak jak w przypadku innych kremów pod oczy należy zachować bezpieczną odległość od oka, aby kosmetyk nie dostał się do worka spojówkowego.

UWAGA! SUPER PROMOCJA! Przy zakupie serum z kwasem hialuronowym HIDRADERM HYAL za 162,49 zł krem z retinolem – RETISES 0.25% lub RETISES 0.5% za 136,49 zł otrzymasz GRATIS! Liczba zestawów promocyjnych ograniczona! Kup TERAZ! Nie ZWLEKAJ! Sprawdź!

183 replies on “RETINOL – 10 MITÓW

Comments are closed.