Pielęgnacja skóry twarzy podczas lockdownu

Pielęgnacja skóry twarzy podczas lockdownu ma kluczowe znaczenie, ponieważ nie mamy dostępu do salonów kosmetycznych i niektórych produktów na twarz. Nie oznacza to jednak, że powinnaś być bardzo wybredny. Zamiast tego powinnaś mieć pod ręką podstawowe wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, aby upewnić się, że jesteś nawodniona i masz go wystarczająco dużo, aby zapobiec odwodnieniu, które ma miejsce w tym okresie. Powinnaś upewnić się, że nie wychodzisz poza placówkę ani w żadną inną sytuację, w której istnieje prawdopodobieństwo przekroczenia limitu. To samo dotyczy stosowania kremu przeciwsłonecznego.

Dzieje się tak, ponieważ skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych ma tendencję do szybszego starzenia. Dzieje się tak, ponieważ ekspozycja na promienie słoneczne UV przyspiesza produkcję wolnych rodników w organizmie. Wolne rodniki są szkodliwe dla skóry, ponieważ przyspieszają procesy starzenia. Jednak długotrwała ekspozycja na promienie UV bez odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Dlatego nawet w tym okresie należy stosować filtry przeciwsłoneczne.

Witamina C jako przeciwutleniacz

Podobnie powinnaś używać produktów, które zawierają przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze pomagają zmniejszyć stan zapalny, zapobiegając w ten sposób pojawianiu się drobnych linii i zmarszczek na skórze. Upewnij się, że stosowany produkt zawiera wystarczającą ilość witaminy C, aby skutecznie działały na skórę.

Chociaż może się to wydawać nieistotne w perspektywie krótkoterminowej, faktem jest, że odwodnienie może powodować poważne problemy w długim okresie. Głównym powodem tego jest to, że organizm nie może zatrzymać wystarczającej ilości wody, aby odpowiednio Cię nawodnić. Dlatego najlepszym sposobem uniknięcia odwodnienia jest odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy podczas lockdownu.

Pamiętaj o nawodnieniu

W związku z tym należy używać produktów, które pomagają zatrzymać wilgoć w skórze. Dzięki temu możesz uniknąć ewentualnego pogorszenia się sytuacji, utrzymując odpowiedni poziom wody w skórze. Ponownie, ponieważ nie ma żadnych płynów do usunięcia z powierzchni skóry, możesz mieć pewność, że najlepsza pielęgnacja skóry twarzy podczas lockdownu będzie skuteczna.

Na koniec powinnaś upewnić się, że używasz produktów, które zawierają składniki przeciwzapalne. Pomagają one zmniejszyć zaczerwienienia i podrażnienia. Ponadto pomagają zmniejszać blizny i poprawiają ogólny wygląd skóry. Oznacza to, że powinnaś mieć wystarczającą ilość środków przeciwzapalnych w produktach do pielęgnacji skóry, aby skorzystać w odpowiedniej sytuacji.

One reply on “Pielęgnacja skóry twarzy podczas lockdownu

Comments are closed.