Kwas hialuronowy w dermokosmetykach

Kwas hialuronowy jest ważnym glikozaminoglikozaminoglikanem, substancją nieorganiczną wchodzącą w skład tkanki wspomagającej starzenie się skóry. Kwas hialuronowy w swojej najbardziej aktywnej postaci działa jako lubrykant, pomagając zachować młody wygląd kolagenu i elastyny. Jako część ujędrniającej macierzy skóry, kwas hialuronowy działa również w celu utrzymania każdego innego aspektu zdrowej równowagi skóry, chroniąc, odnawiając i zawsze uzupełniając.

Nawilżanie

To, co sprawia, że ​​kwas hialuronowy jest tak ważny, to jego zdolność do utrzymywania wilgoci w komórkach skóry. Jest to jeden z głównych powodów, dla których producenci używają kwasu hialuronowego w produktach, które sprzedają. Niestety, substancja ta może pochodzić tylko ze źródeł naturalnych w tym przypadku z woskowej substancji znanej jako ekstrakt kwasu hialuronowego znajdującego się w wodorostach.

sesderma hidraderm hyal serum z kwasem hialuronowym
Sesderma serum z kwasem hialuronowym

W kremie do twarzy z kwasem hialuronowym znajdują się dwa podstawowe składniki aktywne: kolagen i elastyna. Obecność tych dwóch strukturalnych tkanek daje nam zdolność do uzyskania jędrnej, gładkiej skóry. Niestety z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w naszych tkankach znacząco spada. Nie mając nic do zastąpienia, pojawiają się zmarszczki i linie. Częstym składnikiem kosmetyków, który pomaga zwiększyć poziom kwasu hialuronowego w skórze, jest dimetikon. Aby jednak działał jak prawdziwy krem ​​nawilżający, musi być głęboko wnikający.

Inne funkcje kwasu hialuronowego

Inną główną funkcją kwasu hialuronowego jako składnika do pielęgnacji skóry jest bycie humektantem, co oznacza, że ​​zatrzymuje wodę w komórkach skóry. Wiele składników formuł przeznaczonych do stosowania jako środek utrzymujący wilgoć w postaci kwasu hialuronowego do stosowania miejscowego zawiera również coś, co nazywa się hialuronianem sodu. To syntetyczna substancja pochodząca z procesu fermentacji cukru.

Korzyści ze stosowania kwasu hialuronowego na skórze

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie dokładnie zalety ma kwas hialuronowy? Jeśli tak, to nie jesteś sama. Miliony ludzi na całym świecie codziennie zadają sobie to pytanie, a wielu z nich ma różne odpowiedzi. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie, czym jest kwas hialuronowy i dlaczego tak ważne jest, aby krążył w komórkach skóry.

Co to jest kwas hialuronowy? Jest to szczególna forma kolagenu występująca w Twojej skórze. To białko, które sprawia, że ​​Twoja skóra jest gładka i napięta. Problem polega na tym, że wraz z wiekiem organizm wytwarza mniej kwasu hialuronowego, czego efektem są zmarszczki, obwisła skóra i inne oznaki starzenia.

Teraz już wiesz, czym jest kwas hialuronowy i dlaczego tak ważna jest pielęgnacja tego składnika skóry. Jakie są więc zalety stosowania kwasu hialuronowego na skórze? W rzeczywistości jest ich wiele. Rzućmy okiem na niektóre.

Działa na wolne rodniki

Po pierwsze, ma ogromny wpływ na zdrowie Twojej skóry. Kwas hialuronowy pomaga wiązać wolne rodniki w skórze i poprawia ogólny stan skóry, kolagenu i elastyny. Odgrywa również ważną rolę w proliferacji komórek skóry. Co ważniejsze, pomaga jednak zatrzymać wilgoć w skórze poprzez jej zagęszczenie. Oznacza to, że skóra pozostaje znacznie bardziej elastyczna i jest znacznie bardziej odporna na upływ czasu niż skóra cieńsza i sucha.

Zwiększenie ilości kolagenu i elastyny

Kwas hialuronowy jest również bardzo aktywny w organizmie. Cząsteczki kwasu hialuronowego są bardzo duże. Tak więc, w przeciwieństwie do wody, która łatwo paruje do powietrza, kwas hialuronowy może pozostawać w ciele w stanie ciekłym. Tak więc wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w Twojej skórze będzie się zmniejszać dzięki zmniejszonej produkcji, ale kiedy stosujesz produkty zawierające kwas hialuronowy, będzie on działał na zwiększenie ilości produkowanego kolagenu i elastyny.

To tylko kilka zalet kwasu hialuronowego. Jak wspomniałam powyżej, jest ich znacznie więcej. Ale chciałam podać punkt wyjścia, coś, co wyjaśni, co należy zrobić, aby Twoja skóra wyglądała młodziej. Kwas hialuronowy jest humektantem, co oznacza, że ​​zagęszcza i nawilża skórę. Działa również przeciwzapalnie, co oznacza, że ​​zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia. Jest jeszcze kilka innych zalet kwasu hialuronowego na skórze.

Skutki uboczne stosowania kwasu hialuronowego na skórę

Najczęstsze skutki uboczne stosowania kwasu hialuronowego na skórze to suchość i napięcie. Niestety to jedyne efekty. Problem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jako miejscowego leczenia polega na tym, że w kremach do stosowania miejscowego jest go po prostu za mało. Cząsteczki kwasu hialuronowego są zbyt duże, aby przeniknąć przez wiele warstw skóry. Oznacza to, że na skórze pozostaje substancja podobna do wody lub galaretowata. Te dwie formy nie pomogą twojej skórze ani jej nie zaszkodzą.

Inne skutki uboczne stosowania kwasu hialuronowego na skórze są w rzeczywistości bardziej szkodliwe. Jednym z efektów ubocznych stosowania kwasu hialuronowego na skórze jest to, że możesz spowodować nadmierną reakcję skóry, gdy zostaniesz zszokowany przez zimno. Wyższy poziom kwasu hialuronowego w skórze może powodować obrzęk skóry. Możesz również odczuwać dreszcze lub inne nieprzyjemne doznania. Jeśli masz problemy z ciepłem na swoim ciele, jeszcze więcej problemów będziesz miał stosując miejscowe produkty zawierające kwas hialuronowy.

serum nawilżające
Serum nawilżające Germaine de Capuccini

Ostatnimi i potencjalnie najbardziej niebezpiecznymi skutkami ubocznymi kwasu hialuronowego są utrata kolagenu. Te dwie rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli używasz HA jako produktu do pielęgnacji skóry. Kolagen znajdujący się w Twojej skórze odpowiada za nadanie skórze elastyczności i pomaga jej zachować młodzieńczy wygląd. Jednak podczas stosowania produktu zawierającego HA kolagen ten ulega zniszczeniu, a skóra staje się pozbawiona życia.

Kwas hialuronowy – jak go bezpiecznie używać na skórze

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na starzejącą się skórę w dzisiejszych czasach jest użycie kwasu hialuronowego na skórę. Niedawno stał się jednym z najbardziej poszukiwanych produktów do miejscowej pielęgnacji skóry. Dzieje się tak, ponieważ odkryto, że substancja ta ma bardzo podobną budowę do własnego kolagenu i elastyny ​​skóry. Białka te zapewniają gładkość i jędrność skóry, a kwas hialuronowy pomaga zastąpić te tkanki, które z czasem ulegają rozkładowi. Naprawiając uszkodzone obszary, zwiększa również liczbę nowych komórek, które rosną w celu zastąpienia uszkodzonych.

Wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność kwasu hialuronowego i zmniejsza się również nasza zdolność do utrzymania zdrowej skóry. Wiele osób zaczęło szukać produktów, które przywrócą poziom tych tkanek i sprawią, że ich skóra znów będzie wyglądać młodziej. Ten produkt jest uważany za kluczowy składnik wielu z tych miejscowych kremów do pielęgnacji skóry.

Sposób, w jaki możesz nauczyć się stosowania kwasu hialuronowego na skórze, polega na zakupie kremu do pielęgnacji skóry, który zawiera ten kompleks białek jako jeden ze składników. To nie jest coś, co można znaleźć w lokalnej drogerii lub domu towarowym. Przemysł kosmetyczny, który zarabia na sprzedaży iluzji młodszego wyglądu skóry, opracował produkt, którego używanie należy bardzo uważać. Wiele z tych formuł zawiera jako składnik tkankę pochodzenia zwierzęcego, ale substancje te nie są skuteczne w zastępowaniu utraconego kwasu hialuronowego.

Kolagen w kosmetykach

Większość sprzedawanych obecnie produktów do pielęgnacji skóry zawiera kolagen jako składnik, ponieważ substancję tę można skutecznie stosować w celu zastąpienia utraconego kwasu hialuronowego. Większość firm sprzedających produkty do pielęgnacji skóry nie zawiera kompleksu białek, którego potrzebujesz, aby skutecznie odbudować ujędrniającą tkankę. Powiedzą ci, że ten rodzaj tkanki nie może zostać wchłonięty przez skórę. Prawda jest taka, że ​​rodzaj tkanki, której potrzebujesz, łatwo się wchłania, jeśli znajduje się w składzie produktu do pielęgnacji skóry. Problem z większością roztworów do miejscowej pielęgnacji skóry, które zawierają kolagen jako składnik, polega na tym, że cząsteczki tej substancji są zbyt duże, aby mogły zostać wchłonięte przez skórę. Musisz wiedzieć, jak bezpiecznie stosować kwas hialuronowy na skórze.

Jednym ze sposobów wykorzystania kwasu hialuronowego na skórze jest stosowanie produktów zawierających naturalne składniki. Produkty zawierające tego typu składniki z większym prawdopodobieństwem zapewnią Ci ujędrniającą tkankę, której potrzebuje Twoja skóra. Składniki pochodzenia naturalnego znacznie rzadziej wywołują reakcje alergiczne, a także są mniej skłonne do uszkodzenia skóry. Produkty zawierające ekstrakty to jeden z przykładów całkowicie naturalnych produktów do pielęgnacji skóry, które mogą dostarczyć Twojej skórze niezbędnych składników, aby wyglądała młodziej. Naturalna substancja przywróci poziom kwasu hialuronowego do poziomu zbliżonego do normalnego. Ten proces zmniejszy widoczność linii, zmarszczek i zwiotczenia skóry. Gdy poziom kwasu hialuronowego wróci do normy, zauważysz, że Twoja skóra wygląda na znacznie jędrniejszą i gładszą.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny w pielęgnacji skóry?

Wiele osób zadawało pytanie „Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny w pielęgnacji skóry?”. Odpowiedź na to pytanie jest długa. Ciało ludzkie zawiera więcej niż wystarczającą ilość kwasu hialuronowego. Występuje w skórze, a także w kolagenie, elastynie i kilku innych substancjach. Substancje te są niezbędne do utrzymania gładkości i elastyczności skóry. W przypadku braku równowagi tych substancji dochodzi do zgrubienia i marszczenia.

Czy więc kwas hialuronowy jest bezpieczny w pielęgnacji skóry? Tak, jest bezpieczny, o ile nie nadużyjesz go. Aby uzyskać korzyści, musisz go używać w odpowiednich warunkach. Swoją drogą, jaki jest właściwy stan?

Twoja skóra jest największym organem w Twoim ciele. Potrzebuje więcej składników odżywczych niż inne części ciała. Jeśli zażywasz przeciwutleniacz, pomożesz również swojej skórze. Czy więc kwas hialuronowy jest bezpieczny w pielęgnacji skóry, gdy jest stosowany miejscowo?

Kwas hialuronowy – nie za dużo

Tak, jest to bezpieczne, o ile nie przesadzasz. Przekonasz się, że większość firm, które sprzedają go jako krem ​​do stosowania miejscowego, nie mówi ci, ile powinni używać. Dzieje się tak, ponieważ jest to leczenie miejscowe. Możesz wchłonąć tylko tyle, zanim stanie się bezwartościowe. Odpowiedź brzmi: dowiedz się, jakie są wewnętrzne poziomy Twojej skóry i używaj ich mniej, kiedy tylko możesz.

Jeśli przyjmujesz doustnie przeciwutleniacz, to odpowiedź na pytanie, czy kwas hialuronowy jest bezpieczny w pielęgnacji skóry, brzmi: tak. Oczywiście z tym musisz uważać, ponieważ niektóre przeciwutleniacze mogą podrażniać twoją skórę. Lepiej jest poprosić o poradę dermatologa. Ale są też inne możliwości uzupełnienia utraconych przez skórę zapasów tej ważnej substancji. Możesz zdecydować się na zastrzyki lub wybrać całkowicie naturalną drogę, używając produktu do pielęgnacji skóry zawierającego określone substancje. Ważne jest również, aby po każdym wstrzyknięciu lub wykonaniu zabiegu używać dobrego kremu nawilżającego.

nawilżanie
Nawilżanie skóry jest ważne w codziennej pielęgnacji skóry

Czy więc kwas hialuronowy jest bezpieczny w pielęgnacji skóry? Nie jest to tak niebezpieczne, jak mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę, że jest to substancja, która pozwala skórze zatrzymać wilgoć i kolagen. A gdy podaż jest niska, Twoja skóra będzie wykazywać efekty. Dlatego chcesz mieć oko na poziomy produkcji. Możesz to zrobić, używając wysokiej jakości produktu do pielęgnacji skóry.

Comments are closed.