Panie w Polsce chyba raczej wybierają kremy. Ale czym właściwie jest ta emulsja. Co ona dla nas oznacza. I jakie ma plusy, które mogłyby nas przyciągnąć.

W naszej strefie klimatycznej wybieramy kremy, które zwykle mają konsystencje bardziej tłustą, zostawiają małą warstwę, która daje nam komfort ochrony skóry, szczególnie w te chłodniejsze dni.

Spotykamy się jednak coraz częściej z produktami w tubkach, określonymi jako emulsje. Czym one są.

Germaine de Capuccini
Zestaw Antyoksydacyjny Emulsja Rewitalizująca i Krem pod Oczy by Germaine de Capuccini

Emulsja to ten sam produkt, te same składniki, ta sama zawartość, te same skuteczne efekty działania, tylko nieco lżejsza konsystencja. Emulsja to zwykle produkt, który szybciej się wchłonie, pozostawiając skórę gotową do makijażu lub kremów ochronnych z filterem UV.

Emulsja produkowane są zwykle w tubach. Taki rodzaj produkcji daje nam gwarancje niższego czasu pozostawania produktu świeżym, gdyż tubka zapobiega utleniania się produktu oraz daje większe poczucie higieny podczas dawkowania, gdyż nie dotykamy palcami dużej powierzchni jak w przypadku kremu w słoiczku.

Emulsje mają też swoją ogromną zaletę. Są łatwiejsze do zaakceptowania przez naszych Panów, którzy coraz częściej sięgają po nasze kosmetyki. Co dla Panów ważne, brak śladów na skórze oraz brak śladów “pożyczania” od partnerki produktu 🙂

W tej kategorii produktów dominuje marka Germaine de Capuccini, która ma szereg emulsji w swojej ofercie. To produkty wysokiej jakości, w pięknych opakowaniach.