Ochrona przeciwsłoneczna kojarzy nam się głównie z latem. A przecież słońce świeci również zimą. I choć wiele z nas mówi, że jest tego słońca mało (bo pewnie chciałybysmy mieć go w Polsce dużo wiecej), to i tak musimy pamiętać o ochronie skóry kremem z filtrem).

Zimą w bardzo niskich temperaturach musimy pamiętać oczywiście o dodatkowym zabezpieczeniu skóry kremem, który ochroni ją lub przynajmniej zmniejszy działanie i jej skutki. W tym artykule chcielibyśmy się skupić na krajach ochronnych od promieniowania słonecznego.

Pierwszy na naszej liście to krem ochronny Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 85g.

To krem ochronny przeznaczony do każdego rodzaju skóry, doskonale nadaje się pod makijaż, nie zostawia śladów, w pełni matowy. Jak podaje producent

pozostawia eleganckie wykończenie

Zdecydowanie nie powinna odstraszać wysoka cena produkty, gdyż jest to krem bardzo wydajny. Odrobina kremu (wielkości ziarna grochu) powinna wystarczyć na całą twarz i dekolt. Taka ilość jest warunkiem wchłaniania kremu i matowego wykończenia pod makijaż.

Obagi Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 85g

Druga propozycja na naszej liście to Dottore City Sun Krem Przeciwsłoneczny 50ml. Jego cechą charakterystyczną poza ochroną przed promieniowaniem UV jest ochrona przed promieniowaniem emitowanych przez urządzenia elektryczne.

Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, pozostawia matową skórę.

Warto dodać, że w składzie tego kremu znajdziemy olej arganowy, który nie dość, że naturalnie chroni skórę przed promieniowaniem UV to działa nawilżająco.

Dottore City Sun krem
Dottore City Sun Krem Przeciwsłoneczny 50ml

Sesderma przygotowała dla nas filtr w postaci sprayu, który zachwycił nas wygodą aplikacji na skórę. Zapewnia filtry fizyczne i mineralne. Według producenta mamy aplikować go na 30 minut przed ekspozycją na słońce.

Jego ogromną cechą jest przeciwdziałanie fotouszkodzeniom skóry powstającym podczas opalania.

Sesderma Repaskin
REPASKIN transparent spray SPF50 200 ml

Na naszej liście nie może zabraknąć propozycji od iS Clinical.

Ten krem o formule lekkiej pianki chroni naszą skórę przez cały dzień. Jedwabista konsystencja pozbawiona barabenów daje naszej skórze ochronę filtrami mineralnymi oraz fizycznymi.

iS Clinical ochrona przeciwsłoneczna
iS Clinical Krem Eclipse SPF 50+ Transparentny – Krem ochronny z filtrem SPF50 transparentny 100 ml

Nasze zestawienie zamyka Sun Cream SPF 30 75 ml od firmy Biomaris.

Krem (podobnie jak cała marka Biomaris) zawiera głebinową wodę morską. Wraz z ochroną przeciwsłoneczną zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Takie “dwa w jednym” dostajemy z jego wodoodpornością.

Warto dodać, że krem przeciwsłoneczny możemy nabyć zamiennie ze sprayem BIOMARIS Sun Spray SPF 30 150 ml, a całość uzupełnić po opalaniu BIOMARIS After Sun Lotion 200 ml.

Biomaris Sun Cream
BIOMARIS Sun Cream SPF 30 75 ml