Bielsze zęby? To możliwe!

Dlaczego na zębach pojawiają się nieestetyczne przebarwienia?

Niemal każdy chciałby móc pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem. Eksperymenty psychologiczne dowodzą, że ludzie, którzy uśmiechają się do innych instynktownie postrzegani są jako bardziej szczerzy i sympatyczni. Co więcej, istnieją dowody na to, że łatwiej jest im osiągać sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym, a to z kolei przekłada się na pewność siebie i lepszą samoocenę. Zapewne Ty też chcesz, żeby patrzono na Ciebie w ten sposób. Niestety, jeżeli nie możesz eksponować swojego uśmiechu, to jedną z głównych przyczyn, która stoi na przeszkodzie do korzystania z „mocy” uśmiechu są żółte przebarwienia powstające na powierzchni zębów. Zmagają się z nimi m.in. nałogowi palacze, którzy nie potrafią odmówić sobie palenia papierosów. Związki chemiczne zawarte w papierosach mają tak silne właściwości barwiące, że zaledwie tydzień po wybielaniu na powierzchni uzębienia zaczną pojawiać się żółte plamy.

Kolejnym czynnikiem zmieniającym odcień zębów może być spożywanie niektórych produktów czy napojów. Zazwyczaj charakteryzują się one intensywnym kolorem. Na „czarnej liście znajduje się m.in. kawa, mocna herbata, wino oraz coca cola Zabieg wybielania wiąże się w większym lub mniejszym stopniu z uszkodzeniem warstwy ochronnej zębów – szkliwa. Skutkuje to tym, że uzębienie nie jest już tak kompleksowo chronione przed powstawaniem osadu i kamienia nazębnego co z kolei prowadzi do silniejszego zabarwiania zębów pod wpływem różnych produktów.

Jakie inne czynniki powodują zmianę koloru zębów?

Istnieją także inne powody, przez które zęby intensywnie zmieniają swój odcień na żółty, a w niektórych przypadkach nawet brązowy. Należą do nich:

  • codzienna dieta z wysoką zawartością cukrów prostych;
  • skutki uboczne przyjmowania niektórych leków;
  • wiek – zęby stają się bardziej żółte u osób starszych;
  • czynniki genetyczne;
  • jadłospis bogaty w nadmierną ilość fluoru;
  • niewystarczająca opieka stomatologiczna;
  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej;
  • przewlekła suchość w ustach, spowodowana niewielką produkcją śliny.

Jak zatroszczyć się o jaśniejszy uśmiech?

Ogranicz palenie

Najprawdopodobniej nie będziesz zadowolony z tego, że ta rada pojawia się jako pierwsza, Jednak to najlepsza rzec, którą możesz zrobić, żeby mieć bielsze zęby. Nie oznacza to jednak, że musisz z dnia na dzień całkowicie rezygnować z palenia tytoniu – po prostu ogranicz ilość codziennie wypalanych papierosów. Kto wie, może chęć posiadania białego uśmiechu będzie dla Ciebie wystarczającym bodźcem do rezygnacji ze szkodliwego nałogu?

Zmniejsz spożycie cukrów prostych i alkoholu

Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu zmiana nawyków żywieniowych jest konieczna. Co trzeba zrobić? Ogranicz spożycie tych produktów, które zawierają w swoim składzie dużo cukrów prostych. Należą do nich np. owoce, wina, słodycze itp. Bardzo ważne jest to, żeby unikać tych rzeczy, które pokryte są dodatkową warstwą cukru.

Raz w tygodniu myj zęby sodą oczyszczoną, a codziennie czyść język

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej pasty do zębów jest wykorzystanie roztworu sody oczyszczonej. Można też użyć w tym celu soli. Warto jednak pamiętać o tym, by po szczotkowaniu dokładnie wypłukać jamę ustną. Sód doskonale rozprawia się z osadem i przebarwieniami. Do codziennych zwyczajów higienicznych warto wprowadzić czyszczenie powierzchni języka. Należy to robić za pomocą dedykowanej końcówki. Taka skrobaczka o wiele skuteczniej usuwa bakterie nagromadzone na języku niż wykonywanie tych samych ruchów szczoteczką do zębów.

Wybieramy najlepszą pastę do zębów

Wybór produktów do czyszczenia zębów ma bardzo duże znaczenie nie tylko pod względem ogólnej kondycji uzębienia, ale także jego koloru. Klienci bardzo często stają przed wyborem; jaśniejszy odcień zębów czy lepszy stan szkliwa. Rzeczywiście dokonanie wyboru w takim przypadku nie jest łatwy. Wśród produktów dostępnych na rynku wyróżnia się NuSkin AP-24 Wybielająca pasta z fluorem. Dlaczego? Jej formuła została opracowana w ten sposób, by w naturalny sposób przywracać naturalny biały kolor zębów. Po wybieleniu składniki aktywne dodatkowo zabezpieczają powierzchnię uzębienia oraz zapobiegają osadzaniu się płytki nazębnej i kamienia. Ogromnym atutem tej pasty do zębów jest również to, że neutralizuje ona nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Tak kompleksowe działanie sprawia, że ten produkt zdecydowanie jest wart Twojej uwagi.

Nie obędzie się bez szczotkowania

Do swoich nawyków powinieneś dołączyć ten, by myć zęby bezpośrednio po spożyciu intensywnie barwiących pokarmów i płynów. Od tej zasady jest jednak wyjątek – nie zaleca się mycia zębów bezpośrednio po kontakcie z kwaśnymi pokarmami, bo prowadzi to do uszkodzenia szkliwa. Eksperci podkreślają, że należy myć zęby co najmniej 2 razy dziennie przez minimum 2 minuty ze szczególnym uwzględnieniem trudnodostępnych zakamarków, szczelin i powierzchni między zębami.

Droga do pięknego białego uśmiechu jest w zasięgu Twojej ręki

2 replies on “Bielsze zęby? To możliwe!

Comments are closed.